ثبت نام تسهیل گران ازدواج حوزه خانواده
رهبری

 رهبر معظم انقلاب اسلامی ( دامت برکاته ): 

" در گذشته معمول بود که برای ازدواج، افراد خیر و مومنی پیدا می شدند که واسطه گری می کردند، دخترهای مناسب را، پسرهای مناسب را معرفی می کردند، ازدواج را راه می انداختند، این کارها باید انجام گیرد، باید در جامعه واقعا یک حرکت عظیم در این زمینه به وجود آید ".

 

گسترش زندگی مدرن و شهرنشینی، کمرنگ شدن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی سبب ساز تغییرات در سبک زندگی افراد شده است. نتایج مطالعات میدانی حاکی از گزینش­های غلط، ناهمسان­گزینی زوجین و معرفی­های نامتناسب متقاضیان ازدواج به یکدیگر است. تغییرات به وجود آمده از یک سو و ناکارآمدی بسترهای غیر سنتی و ناکافی بودن شایستگی­ها و توانمندی­های لازم واسطین در امر وساطت موجب بحرانی شدن وضعیت ازدواج و طلاق در جامعه شده است. از این رو "  مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی " در راستای احیا و گسترش سنت حسنه واسطه گری ازدواج ( تسهیل ازدواج جوانان )  دوره عمومی و تخصصی ( حسنا: حامیان سنت نبوی ازدواج ) را طراحی نموده است. این طرح  به منظور شناسایی، شبکه­سازی و توانمندسازی کنشگران حوزه خانواده   با رویکرد ارتقا و بهبود ( نگرش، مهارت و دانش ) مبتنی بر آموزه­های دینی و سیره رضوی ایجاد شده است.

 

" دستورالعمل دوره آموزش مجازی" حسنا به شرح زیر می باشد:

شرکت کننده ­گان دوره آموزشی مذکور مبلغین جلسات خانگی، فعالان حوزه ازدواج جوانان و  واسطین ازدواج سراسر کشور می باشند.

تاریخ شروع دوره آموزش 12 بهمن  می باشد.

آموزش در فضای ایتا و وبینار رضوی خواهد بود.
 فایل­های درسی طبق برنامه و ساعت اعلام شده در کانال بارگذاری خواهد شد.
حتی المقدور راس ساعت شروع کلاس طبق برنامه اعلامی در کلاس حضور به هم رسانده فضای آموزشی را به فضای واقعی کلاس نزدیک کنید و از اثرات آن بهره مند گردید.

 

  تبصره یک: در این طرح مقرر نیست؛ آستان قدس رضوی مستقیماً واسطه­گری ازدواج انجام دهد بلکه احیای سنت واسطه­گری ازدواج از طریق توانمندسازی و مهارت­افزایی به واسطین متعهد، معتمد و فراهم نمودن بستر هم­افزایی ایشان در راستای افزایش نرخ ازدواج جوانان، ماموریت طرح حسنا می­باشد.

 تبصره دو: حضور فعال در تمامي برنامه ‏هاي درسي و فعالیت‌های آموزشی، تربیتی تحت برنامه، الزامی است و برای ورود به مراحل تکمیلی استناد خواهد شد .

 تبصره سه:  دوره به صورت رایگان برگزار می­گردد و هیچ مانعی برای حضور علاقه مندان در کانال وجود ندارد.

 تبصره چهار:  سوال از اساتید محترم پیرامون مباحث ارائه شده و به صورت واضح بیان شود.

 

صلاحدید مسئولین اجرایی دوره آموزشی بر این است که کنشگران فعال در حوزه ازدواج جوانان از  یک دوره آموزش یکپارچه بهره مند گردند.
بدینوسیله برنامه و ساعت برگزاری کلاس ها حضورتان اعلام میگردد:
شنبه: مباحث دوره عمومی

دوشنبه: مباحث دوره تخصصی

چهارشنبه: پرسش و پاسخ 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید