پویش دخترماه

جشن تکلیف، در حقیقت جشن تشرف یک انسان، یک نوجوان به ساحت لطف و توجه پروردگار است؛ این را قدر بدانید.

بیانات مقام معظم رهبری در مراسم جشن تکلیف دانش اموزان 1395/9/23


دوست دارم مثل ماه در آسمان بندگی خدا بدرخشم ...

ورود به بهار با طراوت نوجوانی و وادی تکلیف و تشریف به انجام ماموریت های الهی لحظه مهم و عظیمی است که به فرموده مقام معظم رهبری باید قدرش را دانست و برای این قدر شناسی باید به نوجوانان کمک کرد تا نسبت به این فرصت و این ولادت معنوی معرفت و شناخت حاصل کنند.

برگزاری جشن های تشرف (عبادت) برای دختران 9 ساله از مهمترین موضوعاتی است که در راستای معرفت افزایی و تعمیق معارف دینی می توان از آن بهره جست. اما در شرایط جدید جامعه و شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی شیوه های مرسوم برگزاری جشن های عبادت  نیز دستخوش تغییر قرار گرفته است لذا طراحی مدل های نوآورانه، جذاب و موثر را می طلبد.

در این راستا مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی با محوریت باغ اردوگاه خاتون  اقدام به برگزاری پویش "دخترماه" با برگزاری جشن های خانگی تشرف و ارتباط مستمر تا بهمن ماه 1400 و میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها نموده است.


شیوه اجرا:

این طرح ویژه 8888نفر از دختران 9 ساله متولد 10/6/90 لغایت 28/5/91 می باشد که دارای این فرصت و مزیت راهبردی است که با شرکت در این پویش فرصت خدمت به محرومین و نیازمندان نیز فراهم است فرصتی که ضمن تعالی بخشی به خانواده ارزش همدلی و مواسات را نیز غیر مستقیم به دختران تازه مکلفمان آموزش می دهد لذا خانواده های متقاضی علاوه بر اقدام جهت برگزاری جشن تشرف برای دختران خود از برگزاری جشن تشرف دختران مناطق محروم نیز حمایت می کنند و معین این جشن ها برای دختران نیازمند خواهند شد.

بدین منظور وبرای شاد کردن قلب دختران محروم شهرمان همچون دختران خود و سهیم شدن در ثواب معنوی آن، می توانید در صورت تمایل مبلغ 50 هزار تومان علاوه بر هزینه بسته ی هدیه انتخابی خود بابت ارسال هدیه به دختران نیازمند واریز نمایید. رویداد دختر ماه به شكل ارسال بسته ويژه دخترماه و استمرار ارتباط با دختران توسط پشتیبانان در يك سيستم انگيزشي و امتيازگيري تا پایان سال برنامه ریزی شده است . بسته ویژه دخترماه توسط خادمین خواهر آستان قدس رضوی، درب منازل به دختران اهدا خواهد شد.

بسته 1 شامل : چادر، سجاده، دو عددکتاب مرتبط با موضوع معارف سن تكليف ، محصولات آذين بندي جشن  و ارتباط با دختران توسط پشتیبان تا پایان سال     مبلغ : 250 هزار تومان

بسته 2 شامل :  سجاده، دوعددکتاب مرتبط با موضوع معارف سن تكليف ، محصولات آذين بندي جشن  و ارتباط با دختران توسط پشتیبان تا پایان سال     مبلغ : 160 هزار تومان

بسته 3 شامل : جانماز ، دوعددکتاب مرتبط با موضوع معارف سن تكليف ، محصولات آذين بندي جشن و ارتباط با دختران توسط پشتیبان تا پایان سال       مبلغ: 100 هزار تومان

 

در ادامه دختران به اتفاق خانواده با وسایل آذین بندی که در بسته موجود است منزل را فضاسازی کرده و با پوشیدن چادر و سر سجاده، جشن را برگزار و با قرائت عهد* خود با حضرت رضا علیه السلام و با ارسال فیلم 60 ثانیه ای مراسم به کانال و پیج دخترماه اولین اقدام این رویداد را رقم خواهند زد . در ادامه ارتباط به دختران، جهت آگاه سازی و معرفت افزایی ایشان نسبت به تکلیف و تشریف به ساحت الهی و آشنایی با تکالیف و ماموریت های خود، پشتیبانان آموزش دیده با ارتباط تلفنی و تماس با دختران فعالیت های پیش بینی شده را ذیل سه حیطه کمک به خودسازی معنوی، جسمی و فکری دختران اجرا و در هر مرحله امتیازی را برای دختران ثبت می کنند .

افتتاحیه طرح در سالروز ولادت حضرت معصومه (سلام الله علیها)به صورت زنده از حرم مطهر رضوی پخش و اختتامیه طرح نیز در پایان سال و در سالروز میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها) برگزار خواهد شد.


جهت ثبت نام با تکمیل فرم اطلاعات از طریق لینک زیر و واریز وجه بسته ی انتخابی به شماره کارت 6104337351506512 به نام بنیاد کرامت رضوی در این پویش معنوی شرکت نمایید.

 

فرم ثبت نام

 

 

افزودن دیدگاه جدید:
خیلی ایده خوبیه....وبچه های رو مشتاق عبادت ونماز میکنه

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید